ÇER-KAD YILIN ANNESİNİ SEÇİYOR

cerkadÇerkes Kadınları Teavün Cemiyeti Derneği, bu yıl bir geleneği başlatıyor.

En kutsal varlıklarımız olan annelerimizi onurlandırmak amacıyla, bu yıldan başlayarak, her yıl Anneler Gününde, Derneğimizin ilk kurucusu HAYRİYE MELEK HUNÇ adına YILIN ANNESİ seçilmesi kararlaştırılmıştır.

YILIN ANNESİ öncelikle, kendisi anadilini bilen ve kültürümüzü özümsemiş; çocuklarına anadilini ve kültürünü öğretmiş, kimlik bilinci aşılamış; kurumlarımızda etkinliklere katılan ve özveri ile hizmet eden, başarılı ve topluma faydalı çocuklar yetiştirmiş, ANNELERİMİZ arasından seçilecektir.

Katılım içim, yaş sınırlaması olmayıp, HER YAŞTAKİ ANNE BAŞVURABİLİR. Henüz okul çağındaki çocuklarına anadilini öğretmiş genç anneler de aday olabilir. Anadilini bilen, kurumlarımızda özveri ile hizmet eden erişkin yaşta evlatları olan ileri yaşta anneler de aday gösterilebilir.

Başvuru için,www.cerkeskadinlari.com sitemizde bulunan ve ilişikte gönderilmiş olan “ YILIN ANNESİ ADAYI FORMU”nun doldurulup,  [email protected] mail adresimize en geç 30 NİASAN 2018 TARİHİNE KADAR gönderilmesi gerekmektedir.

Değerlendirme, derneğimizin belirlediği 5 kişilik jüri üyeleri tarafından yapılacaktır.

ÖDÜL TÖRENİ bu yıl 13 MAYIS 2018 ANNELER GÜNÜ’nde MAREV Ataşehir tesislerinde yapılacaktır. Adres: Halk Caddesi No: 181/1 Ataşehir / İstanbul (Sahan Restoran yanı).

Biz bu etkinliğimizi derneğimizin web sitesi ve sosyal medya hesaplarımızdan duyurmaktayız. Ayrıca, tüm Federasyonlarımız ve Derneklerimizin yönetimlerini de mektup ile bilgilendirerek, TÜRKİYE ÇAPINDA DUYULMASINA VE KATILIM SAĞLANMASINA ÇALIŞACAĞIZ..

Kuşkusuz, tüm anneler, hepimizin annesi çok değerlidir. Biz bu proje ile hem toplumumuzda kadına ve annelerimize verdiğimiz değeri ve hem de, annelerimizden en önemli beklentimizin çocuklarımıza kültürel kimlik eğitimi vermek olduğunu vurgulamak istiyoruz.

LÜTFEN BU DUYURUYU PAYLAŞARAK KATILIMIN ARTMASINA DESTEK VERİNİZ.

İşbirliğiniz için şimdiden teşekkür ediyorum.

 

ÇER-KAD Yönetim Kurulu adına, Başkan

Prof. Dr. Günsel Şurdum Avcı

Sorularınız için TEL:  0532 314 75 15

 

Yılın Annesi Adayı Başvuru Formu

Bu yazı Duyuru, Haber kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın