Serpil Güleçyüz

1951 yılında Balıkesir’de doğan Serpil Gülecyüz sırasıyla Balıkesir Necati Bey Öğretmen Okulu, ve Eskişehir Üniversitesini bitirdi.

Profesyonel çalışma hayatına ilk okul öğretmeni olarak başlamış, öğretmenliğin sevgi, saygı ve bilgiyle yürütüleceğinin bilincinde, bireyleri, çağın bilgi birikimine sahip, bilgisini yaşamında kullanabilen, Cumhuriyet ve Demokrasi düşüncesi yerleşmiş, gelişen dünyaya uyum sağlayacak nitelikte öğrenciler yetiştirmek adına, ülkenin her yerinde çalışmıştır.

1983 yılında İstanbul’a gelmiş, kısa bir süre öğretmenlik yaptıktan sonra 1984 yılında başladığı Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü görevine 2012 yılında emekli oluncaya kadar devam etmiştir.

İş yaşamı süresince yönetim, halkla ilişkiler, eğitim ve öğretim teknikleri, liderlik, zaman yönetimi, pozitif düşünce üretimi v.b birçok kurs ve seminerlere katılarak eğitim almıştır.

Yöneticilik yaşamını, insan emeğini kutsal bilerek, karşılıksız hizmet anlayışıyla, amatör bir ruh ama profesyonelce yürüterek, hep ilklere imza atmıştır. Ülkenin aydınlık geleceği olan kadınlarımız ve gençlerimizde ilgili birçok proje planlamış ve yürütmüştür.

1970 yılında pilot üsteğmen Nuri Güleçyüz’ le evlendi. Grafik ve Reklam tasarımcısı ve Veteriner Hekim olan iki kız evlada ve dört toruna sahiptir.

“Hayatı anlamlı kılan, insanlığa yapılan hizmetlerdir” diyen Serpil Güleçyüz’ün yaşamının her döneminde sivil toplum çalışması ve dernekçilik vardır. Bu yüzden sivil toplum çalışmalarını da gönüllü ama profesyonel bir çalışma olarak tanımlamaktadır.

Uzun süre başkanlığını yürüttüğü Emekli Subay Eşleri ve Yakınları Derneği üyeliği, Boğaziçi Soroptomist Kulübü üyeliği, Dostluk Derneği üyeliği bulunmaktadır. 1991 yılında 118Y Yönetim Çevresi Bostancı Lions kulübü üyesi olmuştur. Kulübünde kulüp başkanlığı, yönetim çevresinde eğitim komitesi başkanlığı, bölge başkanlığı, eğitim koordinatörlüğü görevlerinde bulunmuştur.

Gerek meslek yaşamı, gerek dernekçilik yaşamında, sayısız ödüllerle ödüllendirilmiştir.

Halen ikinci kez 2012-2013 yılı Bostancı Lions Kulübü başkanı ve aynı zamanda kurucu üyesi olduğu Çerkes Kadınları Teavün Cemiyeti Derneği’nin başkan yardımcısı görevlerini yürütmektedir.

Bir Cevap Yazın